עיר הדלתות - סיטי דורס CityDoors דלתות פנים מעוצבות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
073-7611114
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

דלתות פנים מיוחדות

 

ספיישל דלתות: הניואנסים הקטנים בבחירת דלתות פנים

 
לעיתים נראה כי רכישת דלתות פנים היא משימה קלה המתמקדת נטו בעיצוב, אך לא כך הדבר. ישנם ניואנסים קטנים שכדאי מאוד להכיר טרם הרכישה, החל מסוגי החומרים והציפויים, דרך הפרזולים וכלה בבידוד האקוסטי והתרמי של הדלת.

על פי תפיסתם של מרבית מעצבי הפנים והאדריכלים, דלתות פנים מיוחדות נתפסות כרהיט של ממש בחלל הפנים, אך בניגוד לרהיטים אותם ניתן להחליף בתדירות גבוהה בשל בטעם אישי או בלאי, דלתות פנים חייבות להוות פתרון אסתטי ארוך-טווח, שאינו תלוי בטרנדים משתנים או גחמות, ולכן שימת לב לניואנסים קטנים תוכל להבטיח לכם רכישה איכותית לטוח הארוך.

שנתחיל?
 
ספיישל דלתות
 

צליל הסגירה החדש: שקט

 
את הרעש הדרמטי של טריקת הדלת כיף לשמוע בסרטים, אבל וודאי שלא לשמוע אותו בבית שלנו. מסתבר שאת רעשי טריקת הדלת כבר לא תשמעו אם תבחרו בדלתות עם טריקה שקטה, למען האמת שקט הוא אלמנט חדש שכדאי מאוד לאמץ בחום. איך זה עובד? מדובר על מנגנון מגנטי שבו הלשונית עצמה עשויה מחומר מגנטי וישנו לוח מגנטי על גבי המשקוף. הלשונית נשלפת רק כאשר הדלת נסגרת בשקט בשקט.
 

דלתות עמידות לספונג'ה טובה

 
התרבות הישראלית די שונה מהתרבות האירופית, אצלנו נהוג לשטוף את הרצפה עם הרבה מים, ולכן חשוב מאוד לבחור בדלת בעלת מסגרת פנימית העשויה מחומר עמיד למים לדוגמה - דלתות פנים פולימריות. מלבד זאת, חשוב מאוד לוודא שהחומרים המכסים את הז'קט (החומר המכסה את המסגרת ואת המילוי) עמידים למים וגם שלא יאפשרו חדירת מים לז'קט. חשוב לציין שבמרבית המקרים הז'קט יהיה עשוי מ-MDF או מ-HDF, שאלו חומרים שאינם עמידים למים, ולכן נדרש ציפוי עמיד מאוד.
 

ידיות או לא להיות

 
בתהליך רכישת דלתות פנים מיוחדות לרוב תתבקשו לבחור את סוג הידיות הרצויות מתוך מגוון הידיות המוצעות. מובן שניתן לשדרג את הידיות ליוקרתיות יותר (לרוב בתוספת תשלום), אך ההמלצה היא לבחור ידית המתאימה לאופי הדלת, כך לדוגמה אם מדובר בדלתות פנים המעוטרות בטקסטורות בולטות, בחרו בידיות קלאסיות עדינות. אם מדובר בדלת חלקה בגוון לבן או שמנת, שדרגו אותה עם ידית מיוחדת שתיתן לה שיק מיוחד. דבר נוסף, הקפידו לבחור בידית נוחה לאחיזה.
 

צירים סמויים או בולטים

 
כדאי לדעת שישנם שני סוגי צירים; צירי "ספר" הנחשבים לפופולריים שניתן להבחין בהם כאשר הדלת סגורה (מהחלק הפנימי של החדר), וישנם צירים סמויים שניתן לראות אותם כאשר הדלת פתוחה. לרוב צירים סמויים יהיו בתוספת תשלום, אך כדאי לבחון זאת.
 

בידוד אקוסטי תרמי

 
חשוב לזכור שהתפקיד המרכזי של דלתות פנים הא לשמור על פרטיות בני המשפחה, ולכן רכישת דלתות פנים עם בידוד אקוסטי תרמי איכותי, תאפשר מרחב אישי לכל דיירי הבית. כמו כן, ניתן להעצים את השפעת הבידוד על ידי בחירה בחומרי מילוי מוגברים בהתאם לייעוד החדר. לדוגמה, בידוד מוגבר יאפשר פרטיות מרבית בחדרי שינה, למשל.
 

ולסיום, בחרו עיצוב המתאים לאורך זמן

 
איך שלא נסתכל על זה דלתות פנים מיוחדות ממלאות את החלל בשיק, הן בולטות מכל פינה בבית ומעניקות חותם ייחודי משלהן בחלל, אך הן גם צריכות להשתלב בהרמוניה מושלמת (לאורך זמן) עם כל האלמנטים סביב כמו הריצוף/הפרקט, גוון הקיר, הריהוט וכו'. ולכן, יש לבחור בעיצוב זהה ככל הניתן לחלל, כמו גם רצוי שלא ליצור ניגודיות בין צבע הריצוף לצבע הדלת לקבלת מראה מושלם.
 
 
 
רוצים לדעת עוד?
חייגו 073-7611114